Podczas zajęć sportowo-rekreacyjnych z akrobatyki organizowanych przez jedno ze stowarzyszeń sportowych doszło do zdarzenia, w wyniku którego niepełnoletni uczestnik zajęć doznał urazu nogi – złamania kości strzałkowej.
Rodzina małoletniego poszkodowanego zażądała wysokiego odszkodowania od Stowarzyszenia – organizatora zajęć.
Spór powstał na tle sumy wysokości odszkodowania należnego poszkodowanemu od stowarzyszenia. Stowarzyszenie zgłosiło się do Centrum Mediacji Sportowej z prośbą o pomoc. Pełnomocnik poszkodowanego zgodził się na mediację i osiągnięto porozumienie co do wysokości kwoty.
Zawarcie ugody mediacyjnej okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem. Podczas mediacji strony szybko wypracowały porozumienie, urealniły kwotę roszczenia, a to pokazuje, że do zakończenia sporu nie potrzeba było postępowania sądowego i przerzucania się kolejnymi argumentami. Dzięki ugodzie rodzina poszkodowanego mogła skoncentrować się na codziennym życiu rodzinnym i zawodowym, a stowarzyszenie – na swojej działalności sportowej i uniknięciu „negatywnego” rozgłosu.
Dzięki mediacji udało się rozwiązać spór, który w sądzie mógł trwać nawet kilka lat, dużo kosztować pieniędzy i nerwów, a także rozpowszechnić „negatywną opinię o naszej działalności” . Mediacja nas przed tym wszystkim uchroniła.