Jak pomagamy?

Środowisko sportowe jest ogromne i różnorodne. Kształtują je zawodnicy, kluby, trenerzy, organizacje sportowe, managerowie, właściciele obiektów sportowych i wiele innych podmiotów. W takiej sytuacji o spory nie jest trudno. Nie tylko te, które wynikają z samej idei sportu jako rywalizacji ale też często te znacznie bardziej zwyczajne - o zapisy kontraktu, obszar kompetencji czy odpowiedzialności, sprawy organizacyjne. Znając środowisko sportowe pomagamy we wszystkich.

Konflikt to zawsze sytuacja trudna i wymagająca. W konflikcie zagrożone są nasze interesy, wartości, potrzeby lub cele. Pojawiają się emocje – nieraz bardzo silne. Pojawia się wzajemna wrogość. W tym momencie już bardzo trudno doprowadzić samemu do konstruktywnego rozwiązania sporu

ROZWIĄZANIE

Co więc
Zrobić?

Zazwyczaj w takiej sytuacji trafiamy do sądu. Jeśli konflikt dotyczy dużych pieniędzy lub popularnych nazwisk – także do prasy. Czy to jednak najlepsze rozwiązanie? Sprawy sądowe są drogie i długotrwałe. Jednak nie to jest dla nas najgorsze. Sąd bowiem rozpatruje roszczenia w oparciu o przepisy. Co znaczy, że mamy bardzo niewielki wpływ na to, jak sprawa się zakończy. I bardzo wiele spraw kończy się wynikiem, który nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Dlatego warto sięgnąć po mediację. Metodę, która kontrolę nad procesem dochodzenia do porozumienia zostawia w naszych rękach. To my decydujemy jak się umówimy, na co się zgodzimy, co jest dla nas ważne. Okazuje się, że w obecności doświadczonego mediatora prawie każdy spór da się rozstrzygnąć szybciej, taniej i bardziej satysfakcjonująco dla stron aniżeli w sądzie!

POMAGAMY

Spory o charakterze instytucjonalnym

Pomagamy w sporach toczonych pomiędzy związkami sportowymi, klubami, organizatorami wydarzeń sportowych, właścicielami obiektów etc. Mamy doświadczenie w pracy w strukturach sportu i godzeniu wielu grup interesów.
ROZWIĄZUJEMY

Spory sportowców z instytucjami

Spory pojedynczych sportowców z instytucją zawsze wydają się trudne. Czy jest to związek sportowy, klub czy może Polski Komitet Olimpijski. Jednak nawet w takich przypadkach udaje nam się znaleźć wspólny język.
ANGAŻUJEMY SIĘ

Spory dotyczące finansów

Z powodzeniem rozwiązujemy spory dotyczące wszelkich kwestii finansowych w tym umów sponsorskich, opłat transferowych, wynagrodzeń sportowców i przedstawicieli oraz spory w obszarze pozyskiwania środków na rozwój sportu.
I TO WCIĄŻ

Nie
Wszystko!

Jeśli Twoja sprawa jest inna, nie pasuje do powyższych charakterystyk, lub jest znacznie bardziej skomplikowana – to nie problem! Mamy doświadczenie w rozwiązywaniu nawet bardzo skomplikowanych, wielowarstwowych i zagmatwanych konfliktów pomiędzy wieloma stronami reprezentującymi bardzo odmienne interesy. Dzięki temu wiemy, że ludzie potrafią się porozumieć. Nawet w sprawach, które wyglądają na beznadziejne. Dlatego jeśli masz wątpliwości – po prostu do nas napisz!

POTRZEBUJESZ WSPARCIA

w sporze sportowym?

Potrzebujesz wsparcia

w sporze sportowym?

Dane teleadresoweFundacja Centrum Mediacji Sportowej Dauerman
ul. Powstańców Śląskich 9
53-332 Wrocław
Pozostańmy w kontakcieZapraszamy!
Dane teleadresoweFundacja Centrum Mediacji Sportowej Dauerman
ul. Powstańców Śląskich 9
53-332 Wrocław
Znajdziesz na stronieMenu
Pozostańmy w kontakcieZapraszamy!

2023 Copyright by CMS. All rights reserved.